![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13326035
*
nr 1332 6035
Spegel
rosor, bemålad. Bredd: 69 cm. Höjd: 95 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 19:55:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 11:37:57
1
100 kr
4/6 09:01:32
2
300 kr
8/6 11:41:30
3
250 kr
8/6 11:41:30
2
300 kr (Budbetjänt)
8/6 11:43:32
3
350 kr
8/6 17:45:46
4
400 kr
8/6 19:49:59
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rosor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1332 6035
Spegel
rosor, bemålad. Bredd: 69 cm. Höjd: 95 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 11:37:57 | 1 | 100 kr |
4/6 09:01:32 | 2 | 300 kr |
8/6 11:41:30 | 3 | 250 kr |
8/6 11:41:30 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/6 11:43:32 | 3 | 350 kr |
8/6 17:45:46 | 4 | 400 kr |
8/6 19:49:59 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rosor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53